baner
Strona główna » Baseny murowane (betonowe)

Baseny murowane (betonowe)

Baseny murowane oraz baseny betonowe, dzięki wytrzymałej konstrukcji charakteryzują się wieloletnią trwałością, a także znakomitą wytrzymałością i odpornością na warunki pogodowe.
W przypadku takiej technologii wykonania mamy pełną dowolność w kształtach i wymiarach niecki basenu. Wymurowana lub wylana z betonu niecka jest wyklejana folią zbrojoną gr. 1,5mm w szerokiej ofercie kolorystycznej lub wykładana płytką.

Baseny murowane wyłożone folią

 basen betonowy                budowa basenu betonowego

Baseny betonowe wyłożone płytką

basen betonowy      murowany

Forma ta znajduje zastosowanie w przypadku, jeśli do istniejącej już hali z powodów technicznych nie można wstawić żadnego prefabrykatu lub, jeśli chcą Państwo samodzielnie stworzyć kształt swojego basenu, swobodnie rozplanować wszelkie akcesoria basenowe tj. kaskady, natryski, wodospady, schody czy siedziska.Projektowanie basenów na indywidualne życzenie inwestora jest dla nas największym wyzwaniem i przyjemnością. Pozwala nam wykazać się twórczą inwencją i pomysłowością.

Basen betonowy nadaje się do zamontowania zarówno wewnątrz hali jak i na powietrzu. Niecki tego typu wymagają jednak dużych nakładów, ze względu na potrzebną dużą ilość prac budowlanych, takich jak np. uszczelnianie niecki basenu, czy jej konserwacja. Jednakże profesjonalnie wykonana konstrukcja stanowić będzie stabilną podstawę basenu, zapewniającą Państwu możliwość użytkowania i zadowolenie przez długie lata.

Niecki betonowe charakteryzują się żelbetową konstrukcją, wyłożoną dowolnie – ceramiką, mozaiką lub folią . Każda z tych opcji wymaga dodatkowych czynności przy użytkowaniu. Ceramika i mozaika potrzebują zastosowania Izolacji niecki basenowej, gdyż same w sobie są tylko warstwą wykończeniową, odporną na wpływ czynników atmosferycznych i wilgoć.

Między innymi, także w tej technologii, wykonywane są baseny wewnętrzne,  baseny hotelowe czy pływalnie. Przede wszystkim wtedy, kiedy kształt jest czynnikiem decydującym o wyborze rozwiązania budowlanego.


Polecane:
Najczęściej wyszukiwane:

basen betonowy, baseny murowane budowa, baseny betonowe ogrodowe, budowa basenu betonowego – atrakcyjna cena

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o promocjach oraz najnowszych produktach?

Budowa
basenów

  • 30 lat doświadczenia
  • Atrakcyjne ceny
  • Tylko najlepszy asortyment