baner
Strona główna » Baseny poliestrowe

Baseny poliestrowe

Popularne i nowoczesne, jednoczęściowe baseny wykonane z włókna szklanego wzmacnianego powłoką poliestrową.

Ścianka basenu poliestrowego składa się z warstwy żelkotu oraz mat poliestrowych z włóknem szklanym, które są laminowane jedna na drugą. Od zewnątrz niecka jest pokrywana warstwą pianki izolacyjnej stanowiącej zabezpieczenie termiczne. Wewnątrz niecki gładka powierzchnia basenu sprzyja utrzymaniu go w czystości , jest również miła w dotyku. Kolory niecki można wybrać z palety.

Baseny poliestrowe stanowią jednoczęściowy odlew i dostarczane są w całości. Są one w pełni wodoszczelne. Otwory montażowe do osprzętu są przygotowane w procesie produkcji i często dostarczane są już z wmontowanymi elementami. Zaletą takiej niecki jest również to, że mają w swojej bryle wkomponowane efektowne schody. Możliwy jest wybór koloru niecki wg palety RAL.

Na zewnętrzną ścianę basenu natryskiwana jest specjalna warstwa izolacyjna. Jej grubość wynosi ok. 10 – 30 mm, może się wahać w wyniku procesu natryskiwania, 10 mm tego specjalnego materiału izolacyjnego posiada te same właściwości izolujące, co 50 mm styropianu.

Baseny poliestrowe – zalety:

Dzięki izolacji nie ma potrzeby przyklejania przed montażem do zewnętrznych ścian niecki żadnego styropianu, co szczególnie w obrębie schodów z powodu zaokrągleń i zainstalowanych urządzeń technicznych jest niezmiernie czasochłonne. Dzięki już położonej specjalnej warstwie izolacyjnej uzyskuje się istotne zmniejszenie nakładów, a ponadto lepsze wartości izolacyjne. Warstwa izolacyjno-ochronna jest przy montażu niezbędna, ponieważ chroni ona również przed uszkodzeniami mechanicznymi powodowanymi kontaktem z warstwą betonu chudego, jak również zabezpiecza nieckę na czas transportu basenu do klienta. basen poliestrowy


Gładka powierzchnia basenu sprzyja utrzymaniu go w czystości , jest również wyjątkowo przyjazna dla skóry. Otwory montażowe do osprzętu są przygotowane w procesie produkcji. baseny poliestrowe

Baseny poliestrowe – Nasi dostawcy:

unipoll

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o promocjach oraz najnowszych produktach?

Budowa
basenów

  • 30 lat doświadczenia
  • Atrakcyjne ceny
  • Tylko najlepszy asortyment