baner
Strona główna » Baseny stalowe

Baseny stalowe

Basen stalowy gwarantuje stosunkowo szybki oraz łatwy montaż. Podstawą konstrukcji zbiornika jest tutaj płaszcz stalowy, łączony za pomocą profili dennych, brzegowych i profili pionowych. Przed montażem musimy przygotować stabilne podłoże, najlepiej w postaci wylewki betonowej.

Na tak przygotowanym gruncie rozkładamy profile i montujemy ściany niecki. Elementy wyposażenia tak wykonanej niecki należy w procesie montażu odpowiednio uszczelnić. Następnie na warstwie tkaniny podkładowej z filcu, posiadającej właściwości antygrzybiczne rozkładamy gotowy wkład z folii basenowej grubości 0,6mm, zawieszamy go na profilach brzegowych i dopasowujemy do całości. Wkłady foliowe są standardowo niebieskie lub białe. Montaż basenów stalowych jest szybki i prosty. Pozostaje wykonanie połączeń elementów wyposażenia z urządzeniem do filtracji i ewentualnie do ogrzewania wody.

Baseny stalowe wykonane są w kształcie:

  • okrągłym,
  • owalnym,
  • w kształcie ósemki.

Wyposażając basen stalowy w urządzenie filtrujące oraz kilka dodatkowych elementów, będziemy mieli pewność, iż posłuży on Nam przez wiele długich lat. Baseny tego typu mogą być całkowicie zagłębione w ziemi lub częściowo wyniesione i obudowane stosownie do aranżacji ogrodu np. drewnem, kamieniem.

 baseny metalowe

Najbardziej popularna forma basenów stalowych ma kształt owalny. Idealnie upiększa każdy ogród. Zbiornik powinien być wkopany w ziemię przynajmniej 110 cm, chociaż najpiękniej basen stalowy prezentuje się gdy jest cały zagłębiony w ziemię. Niecki podłużne i ósemkowe wymagają murów opornych na długości prostej zbiornika wybudowanych przed montażem. Po montażu dla zapewnienia stabilności całej konstrukcji należy omurować również półkola niecki.

basen stalowy


Baseny stalowe – Nasi dostawcy:

baseny metalowe

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o promocjach oraz najnowszych produktach?

Budowa
basenów

  • 30 lat doświadczenia
  • Atrakcyjne ceny
  • Tylko najlepszy asortyment