baner
Strona główna » Basen ogrodowy
Budowa basenu ogrodowego

Basen ogrodowy
Budowa basenu ogrodowego

W ciągu ostatnich kilku lat na rynku polskim obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na baseny w ogrodzie. Normą w wielu ogrodach stał się już basen ogrodowy, kupiony w sieciowym sklepie dla zapewnienia milusińskim formy zabawy w upalny dzień. Coraz częściej jednak klient poszukuje rozwiązania dla relaksu dla całej rodziny w postaci własnego kąpieliska. Jak się okazuje budowa basenu w ogrodzie niosąca za sobą wiele atutów i zalet, nie jest aż tak kosztowna.

Moda na basen ogrodowy?

Wynika to zapewne z faktu, że baseny w ogrodzie, to nie tylko synonim luksusu, jak się dotychczas uważało, ale miejsce do wypoczynku, relaksu, zabawy i integracji z rodziną i przyjaciółmi. Systematyczne korzystanie z własnego, przydomowego basenu ogrodowego ma również zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Pływając w wodzie rozluźniamy napięcie mięśni, korygujemy wady postawy oraz usuwamy skutki stresu poprawiając i rozwijając naszą sprawność fizyczną.

Właściwie usytuowany i wkomponowany basen ogrodowy, wyposażony w lampy podwodne, będzie nas cieszył nie tylko w dzień, ale będzie doskonale prezentował się po zmroku i zapewni nam wiele pozytywnych wrażeń estetycznych tworząc spójną całość z ogrodem.


Basen w ogrodzie bez względu na pogodę?

Z punktu widzenia ekonomicznego wydawać by się mogło, że budowa basenu w ogrodzie jest nieopłacalna ze względu na krótki okres jego użytkowania w roku. Jest to jednak stwierdzenie błędne, ponieważ istnieje kilka czynników które są w stanie skutecznie wydłużyć sezon dla kąpieli w basenie ogrodowym nawet do kilku miesięcy w roku. Głównym czynnikiem jest właściwe dobranie źródła ogrzewania wody w akwenie. Najpopularniejszym i najtańszym sposobem jest zamontowanie pompy ciepła do wody basenowej instalowanej na zewnątrz w okolicy zbiornika. Pompa ciepła wykorzystuje darmową energię cieplną z powietrza i poprzez wymiennik ciepła tłoczy ją do basenu. Pompy ciepła są w stanie podgrzać nam wodę w basenie do 29 stopni Celsjusza, pracując wydajnie nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych (do -10 stopni Celsjusza). Tak wiec budowa basenu ogrodowego w umiarkowanej strefie klimatycznej, jest jak najbardziej racjonalna. Możemy również podgrzać wodę w basenie podłączając się poprzez wymiennik ciepła do instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym. Ogrzewanie wody można wspomóc także poprzez podłączenie obiegu wody do układu solarów słonecznych na dachu budynku.

Oczywiście do utrzymania właściwej temperatury wody w basenie niezbędne jest przykrycie basenu, które oferujemy w kilku formach. Najtańsza z oferty przykryć jest folia solarna popularnie nazywana folią bąbelkową akumulująca w „bąbelkach” ciepło słoneczne i zapobiegająca schładzaniu wody. Innymi rodzajem folii do przykrycia basenu są piankowa mata Isola , przykrycie typu Thermo- schutz (przykrycie zimowe) opierające się konstrukcją na rancie basenu lub też roleta z paneli PVC na zwijarce automatycznej.

Idealnym, chociaż nie najtańszym rozwiązaniem jest montaż poliwęglanowego zadaszenia w formie kopuły, pod którą przy odpowiednich jej wymiarach, można swobodnie przebywać. Zadaszenie w postaci hali segmentowej umożliwi użytkowanie basenu w ogrodzie nawet podczas złych warunków atmosferycznych, natomiast przy słonecznej aurze hala zsuwa się na jedną stronę odkrywając cały basen ogrodowy. Poprawę warunków utrzymania temperatury wody w basenie możemy osiągnąć budując izolowane termicznie ściany niecki bądź wykonując ściany w technologii kamieni styropianowych ISO, które stanowią same w sobie izolację termiczną.

Basen do ogrodu – alternatywa?

Basen do ogrodu ma bardzo ciekawą alternatywę, jest nią mini basen czyli wanna SPA, którą bez najmniejszych obaw możemy zmieścić na tarasie. Ze względu na swoje niewielkie gabaryty, znajdzie szereg zastosować na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Wanna SPA służy przede wszystkim biernemu wypoczynkowi, relaksowi poprzez masaż wodą i powietrzem. Kąpiel w wannie SPA poprzez hydromasaż działa rozluźniająco, odprężająco i wprawia każdego w dobry nastrój. Wanny posiadają elektryczny podgrzewacz wody utrzymujący temperaturę wody w wannie. Wanny SPA mogą być wyposażone w ozonator, którego zastosowanie dobrze wpływa na układ krążenia, łagodzi dolegliwości bólowe, dobrze działa na stan i koloryt skóry. Nasza firma, z chęcią zarekomenduje Państwu optymalne rozwiązania, zarówno z zakresu saun, jak również proponując wytrzymałe, nowoczesne i stylowe baseny do ogrodu.

Budowa basenu ogrodowego – realizacje Naszej firmy

Interesuje Cię budowa basenu ogrodowego ? Firma Starpool Unipool z Konina proponuje w pełni praktyczne rozwiązania, charakteryzujące się atrakcyjnymi cenami. Nowoczesny basen ogrodowy na każdą kieszeń! Jeśli interesuje Państwa budowa basenu w ogrodzie – zachęcamy do kontaktu. Oferujemy nowoczesne, stylowe i modne baseny do ogrodu.


Zobacz także:

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o promocjach oraz najnowszych produktach?

Budowa
basenów

  • 30 lat doświadczenia
  • Atrakcyjne ceny
  • Tylko najlepszy asortyment