baner
Strona główna » Ogrzewanie wody » Kolektory Słoneczne

Kolektory Słoneczne

kolektory_sloneczneZa pomocą kolektorów słonecznych wyłapuje się promienie słoneczne.

Słońce oferuje swoją energię za darmo, co ma najistotniejsze znaczenie w dzisiejszych czasach. Oferowane przez nas systemy ogrzewania słonecznego umożliwią Państwu w pełni komfortowe korzystanie z kąpieli w sposób prosty i oszczędny.

Wykonane z odpornego na UV, pogodę, wodę basenową, polipropylenu nadają się znakomicie do dostarczenia energii słońca dla basenu.

Przefiltrowana woda nie jest kierowana bezpośrednio do basenu, lecz przepływa bez istotnych strat przez kolektory, gdzie jest nagrzewana.  Zadziwiające jest z jaką odczuwalną różnicą temperatur woda wpływa do basenu po przejściu przez kolektory, jeśli oczywiście świeci słońce.  Nawet przy pochmurnej pogodzie kolektory wykorzystują niewidzialne pasmo promieni słonecznych.

Aby zainstalować kolektory w istniejącej instalacji filtrującej potrzeba zaledwie kilka złączek i 3-4 zawory kulowe z PCW. Pompa filtrująca będzie transportować wodę . Można podłączyć również sterowanie, które będzie dopasowywać temperaturę wody do indywidualnych potrzeb, sterować pracą kolektorów i pompy filtra.  

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o promocjach oraz najnowszych produktach?

Budowa
basenów

  • 30 lat doświadczenia
  • Atrakcyjne ceny
  • Tylko najlepszy asortyment