Sklep firmowy Starpool-Unipool
Basen ogrodowy w ziemi – jak modnie go zaaranżować?

Jeśli Twój wybór padł na basen ogrodowy wkopywany, to  najwyższy czas wziąć za kartkę i ołówek, by zaplanować aranżację ogrodu. O ile proste ogrody z ławkami, tarasami i altanami nie stanowią specjalnego wyzwania, o tyle zakładanie basenów jest już zdecydowanie większym przedsięwzięciem. Inspiracji jest zwyczajnie mniej, a same prace ogrodowe nie tak popularne. Oto kilka wskazówek, by budowa basenu ogrodowego poszła jak z płatka!

1. Basen ogrodowy w ziemi to integralna część otoczenia!

Firma budująca baseny ogrodowe z Łodzi zapewni nam oczywiście fachową obsługę od strony technicznej, ale to my musimy poskładać puzzle w jedną całość. Naszym głównym założeniem powinna być harmonia. Budowa basenów ogrodowych, mimo swojej rekreacyjnej funkcji, mocno wpływa na przydomowy krajobraz. Dlatego zarówno sam basen ogrodowy w ziemi, jak i jego najbliższe otoczenie musi odpowiadać stylistycznie kompozycji ogrodowej, elewacji budynku, ogrodzeniu, względnie tarasom czy altanom w bliskim sąsiedztwie.

Są dwa główne elementy, na które przy tej okazji warto zwrócić uwagę. Jak podpowiadają wykonawcy basenów betonowych Starpool-Unipool: dobra aranżacja uwzględnia właściwą kolorystykę oraz geometrię. Te dwa elementy najbardziej współgrają z istniejącą zabudową w ogrodzie i mogą być łącznikiem pomiędzy tym co oferują przydomowe baseny, a tym co już udało nam się stworzyć w ogrodzie.

2. Basen ogrodowy w ziemi połącz ze strefą wypoczynkową

Bez względu na to, czy budowa basenu ogrodowego łączy się z budową domu, czy też projekt ten rozpatrujemy już w istniejącej zabudowie, warto miejsce to uczynić centrum relaksu, rekreacji i wypoczynku. Przydomowe baseny powinny zatem posiadać w bliskim sąsiedztwie miejsce zacienione, gdzie będzie można nieco odpocząć od letniej spiekoty. Przydadzą się też modne meble ogrodowe, np. wykonane z technorattanu, które w sposób nowoczesny i stylowy uzupełniają otoczenie. Są też lekkie, wygodne i praktyczne.

Jeśli lubicie majsterkować i przynosi wam przyjemność robienie „czegoś z niczego”, zapewne zainteresują was modne ostatnio meble z palet euro. Basen ogrodowy w ziemi zyskuje wówczas niedrogie, pomysłowe wyposażenie w postaci stolików, narożników, foteli, a nawet leżaków – wiele inspiracji znajdziecie dzisiaj online.

3. Basen ogrodowy w ziemi – rośliny dodadzą brakującej estetyki

Jedną z bardziej przyjemnych rzeczy w korzystaniu z basenu wkopywanego jest fakt, że jego otoczenie możemy dowolnie aranżować i przerabiać – to wreszcie nasz ogród! Dlatego odchodząc od sterylnych i nieco, trzeba to powiedzieć – nudnych – basenów w obiektach rekreacyjnych, warto popuścić wodze fantazji.

Jak podpowiedział nam ekspert ze Starpool-Unipool: dla osób, które nie mają jeszcze sztywnego pomysłu jak zbudować basen ogrodowy w ziemi, polecamy dokładnie poznać potencjał roślin, zarówno tych wkopywanych, jak i tych w donicach. Zielone, naturalne i pełne życia otoczenie basenu idealnie współgra z krystalicznie czystą wodą, nie od dziś zresztą wiadomo, że zieleń działa kojąco, regeneracyjnie i jest kolorem miłym człowiekowi. Dlatego zakładanie basenów planujmy pozostawiając nieco przestrzeni na ten ostatni sznyt w postaci kwiatów, krzewów i innych zielonych dekoracji.