Sklep firmowy Starpool-Unipool
Ile kosztuje budowa basenu ogrodowego? Jaki basen wybrać? Pytamy eksperta!

Któż nie marzy o pięknym i przestronnym basenie ogrodowym przy swoim domu? Dziś, dzięki nowoczesnym technologiom oraz dopracowanej technice budowlanej, firma budująca baseny ogrodowe może zaproponować nam taką realizację w dość przystępnej cenie. Basen ogrodowy w ziemi nie jest już luksusem jak sprzed kilku dekad. Dziś budowa basenu ogrodowego jest w zasięgu szerokiego grona Polaków.

Dzisiaj wraz ze specjalistą z serwisu Starpool-Unipool przygotowaliśmy dla was garść informacji o tym, czym jest betonowy basen ogrodowy wkopywany, jakie projekty można zamówić u wykonawcy, a także ile kosztuje basen w ziemi – zapraszamy do lektury!

Budowa basenu ogrodowego – wkopywane baseny z bloczków ISO

Zacznijmy od tego, jakie baseny przydomowe mają status najchętniej wybieranych. Do bestsellerów zdecydowanie można zaliczyć baseny ogrodowe betonowe. To solidne obiekty oparte na trwałych i sprawdzonych bloczkach ISO, które zapewniają długowieczną konstrukcję basenu przydomowego w niemal dowolnych kształtach i rozmiarach. W Starpool-Unipool polecamy tego typu wyroby głównie za sprawą opatentowanego i sprawdzonego systemu wykonania z przystępną oraz nieproblematyczną ilością prac ziemnych.

Choć mogłoby się wydawać, że przydomowe baseny betonowe dają ograniczone możliwości dekoracyjne, to jednak współczesne technologie produkcyjne pokazują naprawdę imponujący design – to złożone bryły wyposażone w schodki, ławeczki, oraz nieregularne dno, stopniujące głębokość. Budowa basenu ogrodowego w Warszawie z bloczków ISO niesie za sobą sporo korzyści, chociaż niestety ma też swoje wady, np. jego realizacja jest dłuższa i bardziej wymagająca niż montaż gotowych, tańszych jednostkowo basenów z żywic poliestrowych.

Ile kosztuje budowa basenu ogrodowego?

Firma budująca baseny ogrodowe może zaproponować nam indywidualne warunki wykonania usługi, tj. montaż basenu w ziemi, prace ziemne oraz wykończeniowe, uruchomienie basenu itp. Ciężko podać konkretną kwotę, koszt budowy basenu w ogrodzie zmienia się w zależności od lokalizacji i zakresu prac. Im bardziej wyszukany projekty, tym wyższa cena. Warto też wiedzieć, że budowa basenu w ogrodzie to jedynie około 60 % wszystkich niezbędnych nakładów, cała reszta to zakup produktów filtracyjnych, oczyszczających, dezynfekcyjnych oraz akcesoriów, takich jak płachty, oświetlenie itp.

Znane są jednak ceny basenów do ziemi. Według ogólnodostępnych źródeł, średniej wielkości basen ogrodowy wkopywany (ok. 7 – 8 m), który posiada już zdecydowanie bardziej urozmaiconą konstrukcję, np. schodki, łukowe krawędzie lub inne elementy dekoracyjne, to średni koszt od 40 do 60 tysięcy złotych. Basen ogrodowy w ziemi z tejże grupy to już pokaźnych rozmiarów, elegancko komponujący się w krajobraz obiekt, który daje niezwykle pole do popisu w kwestii aranżacji ogrodu. Wprowadzi doń element luksusu, o który trudno z jakimkolwiek innym elementem ogrodowej architektury.