Sklep firmowy Starpool-Unipool
Kabiny infrared

Kabiny cieplne Infrared są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią dużych temperatur i pary.

Działanie saun Infrared określa się raczej jako lecznicze i rehabilitacyjne, a nie jako prozdrowotne jak w saunach suchych i parowych.

Sauna Infrared korzysta z innego źródła ciepła – energii podczerwieni, która ogrzewa ciało bezpośrednio. Unikalność saun infrared polega na tym, że ponad 80% energii penetrującej nasze ciało przekształca się w ciepło i  rozgrzewa je od środka a pozostała część energii podczerwonej ogrzewa powietrze.

Nawet w małym mieszkaniu można wygospodarować miejsce na jednoosobową kabinę, ponieważ można z niej korzystać nawet w pozycji stojącej.  W kabinach infrared  temperatura powietrza nie jest tak wysoka jak w saunie suchej, waha się w granicach 37-50° C a wilgotność powietrza nie przekracza 25%.  Ciepło wytwarzane przez promienniki podczerwieni zainstalowane w kabinie przenika głęboko w warstwy skóry i rozgrzewa ją.

Sauny  infrared przynoszą wiele korzyści dla zdrowia człowieka i są dostępne nawet dla osób z problemami zdrowotnymi.  Ciepło promieniowania podczerwonego szybko wnika głęboko w ciało i dzięki zwiększonemu przepływowi krwi rozprzestrzenia się natychmiast na cały organizm. W efekcie temperatura ciała podnosi się, czego następstwem jest pocenie się – i to już przy stosunkowo niskiej temperaturze. Promieniowanie podczerwone charakteryzuje się właściwościami leczniczymi i od lat zalecane jest w terapii ciepłem.

Korzyści z pobytu w kabinie:

–  lepsze ukrwienie i dotlenienie narządów,

–  rozluźnienie układu nerwowego i oddechowego,

–  poprawa pracy serca,

–  zwiększenie efektywności pracy nerek,

–  lepsze oczyszczanie organizmu z toksyn,

–  pozytywny wpływ na układ kostno – stawowy,

–  przyśpiesza regenerację po urazach,

–  regeneracja i oczyszczanie skóry,

– ogólna poprawa kondycji organizmu

Przebywanie w kabinie infrared można przedłużyć do 30 minut i korzystać  z niej nawet codziennie.

Oferta saun
Zapytaj o ofertę

Jesteś zaintersowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu z Naszymi specjalistami.

Napisz do Nas:
info@starpool-unipool.pl