Sklep firmowy Starpool-Unipool
Pomysł na basen ogrodowy w ziemi? Podpowiadamy trzy inspiracje!

Jeśli przymierzasz się do kupna basenu ogrodowego wkopywanego, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wraz ze specjalistą z serwisu Starpool-Unipool przygotowaliśmy trzy ciekawe koncepcje, które można wdrożyć przy ograniczonych warunkach przestrzennych na działce. Budowa basenu w ogrodzie nie jest już tak elitarna jak przed laty – baseny przydomowe z bloczków ISO pozwalają na budowanie pięknych i funkcjonalnych obiektów, których koszty są wciąż w zasięgu Kowalskiego. Patrz również: baseny ogrodowe Bydgoszcz.

Basen ogrodowy w ziemi: dobrze zaplanowana przestrzeń

Zdarza się, że mimo okazałego metrażu ogrodu za domem, jego układ przestrzenny, a także znajdujące się na nim obiekty i nasadzenia, dość mocno ograniczają budowę basenów ogrodowych. Czy posiadając wąski, trudno ustawny kawałek terenu jesteśmy zmuszeni zrezygnować? Niekoniecznie. Zakładanie basenów na wąskim kawałku jest możliwe z wykorzystaniem basenów betonowych wykonywanych na wymiar. Przy ponad 7 – 8 metrach długości, basen ogrodowy wkopywany może zajmować np. ok. 3 m szerokości. Jest obiektem zdecydowanie dłuższym niż szerszym, przez co nie tylko jest bardziej funkcjonalny, ale też łatwiej wkomponować go w przestrzeń wokół domu.

Długie i wąskie baseny przydomowe są gratką dla rodzin z dziećmi. Niezbyt duża głębokość, sięgająca średnio około 1,5 m, pozwala na bezpieczną zabawę i wypoczynek w wodzie. Jednocześnie budowa basenu w ogrodzie tego typu sprawia, że możliwa jest także codzienna aktywność i rekreacja, także kilku osób jednocześnie.

Basen ogrodowy w ziemi nie potrzebuje pozwolenia na budowę, jeśli powierzchnia zwierciadła wody nie przekracza 30 mkw. Wykonawcy basenów cenią sobie betonowe baseny przydomowe ze względu na to, że zawsze oferują trwałość, mogą przybierać wszechstronne kształty i rozmiary, a także dają sporą dowolność w dekorowaniu. Firma budująca baseny ogrodowe za dobrej klasy wyrób liczy sobie średnio 40 – 60 tysięcy złotych. Wycenę indywidualną można uzyskać korzystając z zakładki „kontakt” na Starpool-Unipool.pl.

Basen ogrodowy w ziemi: opcja na mały ogród

Dla posiadaczy niewielkich ogródków, budowa basenu w ogrodzie nie jest wykluczona, choć ma oczywiste ograniczenia przestrzenne. Chętni na kącik z zimną, przyjemną wodą w otoczeniu domu mogą np. sięgnąć po basen ogrodowy wkopywany na planie koła lub kwadratu (co stylistycznie upodabnia je nieco do jacuzzi). Jest doskonały do relaksu oraz zabawy w wodzie, tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jego kształt oraz wymiary sprawiają, że budowa basenu ogrodowego jest możliwa nawet na małej działce budowlanej, np. w narożu. Zakładanie basenów tak małych może nieco przypominać jacuzzi, jednak bez wszystkich udogodnień, jakie oferuje wanna z bąbelkami, którą również znajdziecie w ofercie Starpool-Unipool. Wciąż jednak jest to przyjemna i solidna alternatywa dla niskiej jakości basenów dmuchanych.

Basen ogrodowy w ziemi: wariant zaokrąglony

Jeśli zamiast kanciastej geometrii cenicie sobie łuki, a tego typu elementy dekoracyjne dominują w aranżacji ogrodowej, warto pytać o indywidualny projekt basenu przydomowego w wymarzonym formacie. Wyoblony kształt nadaje bardzo ciekawej stylistyki i pozostawia wiele miejsca na oryginalne aranżacje otoczenia basenu. Modele te są jednak nieco krótsze i wymagają nieco więcej przestrzeni do montażu wokół. Są za to niezwykle wdzięczne w ogrodowych kompozycjach.