Sklep firmowy Starpool-Unipool
Sauny suche

sauny suche domoweJAK DZIAŁA SAUNA SUCHA:

Sauna sucha jest najmniej popularną sauną wśród użytkowników ze względu na najtrudniejsze warunki w niej panujące. Temperatura w saunie suchej sięga 100 stopni Celsjusza a wilgotność jest znikoma i wynosi 10 %.

Znacznie utrudnia to oddychanie w kabinie i sauna taka nie jest zalecana osobom mającym dolegliwości ze strony układu krwionośnego.

Przebywanie saunie suchej nie powinno być zbyt częste (maksymalnie raz w tygodniu) i jednorazowo czas pobytu powinien wynosić do 12 minut, potem należy ochłodzić się w wodzie. Sauna sucha oprócz właściwości odtruwających organizm z toksycznych substancji ma działanie odchudzające poprzez poprawę metabolizmu.

Cykl taki należy powtórzyć 2-3 razy w ciągu seansu kąpielowego. W saunie ustawiony jest piec, w którym są kamienie rozgrzewające się do kilkuset stopni Celsjusza. Pracę pieca kontroluje regulator elektroniczny, którym można programować czas pracy pieca i temperaturę.  Jeśli chcemy zrobić kąpiel w saunie „ delikatniejszą” podgrzewamy kamienie stopniowo najpierw do 50 stopni Celsjusza w kabinie aż do 90 stopni. Polewając kamienie co pewien czas wytwarzamy więcej pary i podnosimy wilgotność do około 25-45% . Tworzymy w ten sposób warunki sauny mokrej.

CO DAJE SAUNA SUCHA:

  • sauna odtruwa nas ze szkodliwych toksyn i oczyszcza organizm,
  • wzmaga odporność i hartuje,
  • poprawia krążenie krwi,
  • wprawia w dobry nastrój, relaksuje, rozluźnia…
  • wreszcie
  • wyszczupla (w czasie 1 pobytu w saunie możemy stracić ok. 300 kcal – tyle, ile po przebiegnięciu 4 km).

Nasza firma zajmuje się sprzedażą saun suchych, wielofunkcyjnych, łaźni parowych i kabin Infrared w których źródłem ciepła są promienniki podczerwieni. Jesteśmy dystrybutorem produktów niemieckiej firmy Arend istniejącej na rynku producentów saun od ponad 40 lat. Oferujemy dobrą jakość produktów oraz możliwość dowolnego dopasowania kabiny sauny do stylu pomieszczenia, wizji inwestora, jego potrzeb i wygody. Sauny oferowane przez nas są bardzo różnorodne – od najprostszych rozwiązań materiałowych i projektowych po wersje ekskluzywne z najwyższej jakości drewna hemlock, z przeszkleniami eksponującymi wnętrze.

SAUNA DOMOWA:

Sauny suche domowe są niewątpliwie łatwym i stosunkowo tanim sposobem na relaks i zachowanie dobrego zdrowia w domowym zaciszu. Użytkowanie sauny zaleca się szczególnie osobom przemęczonym, które mają problemy z zasypianiem jako czynnik uspokajający i wyciszający.

Firma Starpool zajmuje się montażem saun głównie w obiektach prywatnych jako kabiny gotowe i produkowane na wymiar, ale również w obiektach użyteczności publicznej jak hotele i obiekty SPA. Do każdego projektu sauny podchodzimy indywidualnie i staramy się zaproponować takie rozwiązania wersji wnętrza sauny aby korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne i funkcjonalne.

Oferta saun
Zapytaj o ofertę

Jesteś zaintersowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu z Naszymi specjalistami.

Napisz do Nas:
info@starpool-unipool.pl