Sklep firmowy Starpool-Unipool
Starpool-Unipool: baseny ogrodowe wkopywane – recenzujemy trzy inspiracje na 2021!

Budowa basenu ogrodowego to wielkie przedsięwzięcie dla wszystkich domowników. Odrobina planowania i dobierania aranżacji ogrodowej i zanim się obejrzymy, w naszej przydomowej przestrzeni będzie własny basen w ziemi. Wizja piękna i co najważniejsze – w zasięgu kieszeni przysłowiowego Kowalskiego. Wraz z polskim wykonawcą basenów z bloczków ISO wybraliśmy trzy inspiracje, które naszym zdaniem warte są uwagi podczas planowania basenu przydomowego!

Baseny ogrodowe wkopywane z nieregularną, łukową linią

Nieregularność jest dzisiaj w modzie – jeśli wasz ogród jest pełen życia i urozmaiconych form, lubicie mieszać style, łamać sztywne struktury stylistyczne itd. – budowa basenu ogrodowego w tej formie będzie właśnie dla was. Basen z bloczków ISO to solidna niecka, gwarantująca, trwałość i wygodę w użytkowaniu.

Zastosowanie zaokrąglonych kształtów basenu przydomowego jest sposobem, by się wyróżnić. W opozycji do typowych, prostokątnych basenów są one bardziej finezyjne – dzięki wyoblonym formom niecka może przypominać np. łukowatą łezkę lub półksiężyc. Warto wiedzieć, że budowa basenu ogrodowego z bloczków ISO daje również takie możliwości.

Budowa basenu w ogrodzie nie jest adresowana wyłącznie do dorosłych, ale także do maluchów oraz osób ograniczonych ruchowo, które zamiast pływania, mogą wybrać ożywcze pluskanie się na płyciźnie. Wymiary, w tym głębokość basenu ogrodowego ustala się bezpośrednio z wykonawcą (o szczegóły zapytaj a Starpool-Unipool.pl).

Baseny ogrodowe wkopywane w stylu glamour


Basen ten przywołuje na myśl obrazy, które od kilku dekad oglądamy w filmach zza oceanu – długa, klasyczna niecka z pomysłowo zaaranżowaną przestrzenią w bliskim sąsiedztwie, w tym centralnie zlokalizowanymi stopniami, niczym schody do luksusowej posiadłości. Przydomowe baseny glamour mają w sobie coś wyjątkowego – to nie tylko zwykły basen ogrodowy w ziemi. Przy właściwej aranżacji jego geometria i stylistyka mogą zamienić ogród w prawdziwie elitarny zakątek, rodem z hoteli i apartamentów gwiazd. W połączeniu z deskami z ciemnego drewna, elementami szkła i kamienia oraz np. modną altaną tarasową stworzy iście niebywałą mieszankę.

W prostocie siła – przekonuje firma budująca baseny ogrodowe Starpool-Unipool. Jeśli jesteście entuzjastami architektonicznego stylu minimal, gdzie symetria, prostota i geometria są najwyższą formą, budowa basenu ogrodowego w stylu glamour idealnie wpisze się w wasze gusta.

Baseny ogrodowe wkopywane dla całej rodziny

Trzecia wybrana przez nas inspiracja to sporych rozmiarów, rodzinny basen przydomowy. Dzięki symetrycznej konstrukcji posiada dwa narożne zejścia ze stopniami. Szerokie płytki okalające basen pozwalają na bezpieczną zabawę wokół, jak również na to, by przysiąść i zwyczajnie popluskać się w upalne popołudnie.

Jednocześnie  długość (zalecana 8 m) i szerokość (zalecana 3 – 5 m) niecki basenowej pozwalają na szeroki wachlarz rekreacji w wodzie, tak dla młodszych, jak i dla dorosłych. To solidny i praktyczny wybór – budowa basenu ogrodowego z tej serii szczególnie sprawdzi się w przypadku obiektu przeznaczonego dla rodzin, które uwielbiają ruch i aktywność na świeżym powietrzu.

Wykonawcy basenów mocno chwalą wyroby z bloczków ISO, między innymi za uniwersalny design – to duża zaleta jeśli mamy trudności z wpasowaniem obiektu w stylistykę otoczenia.