Sklep firmowy Starpool-Unipool
Sauny parowe

Kąpiel parowa wspaniale relaksuje, ale przede wszystkim jest zdrowa.

 

Łaźnia parowa zwana sauną rzymską jest kabiną, której ściany i ławeczki wyłożone są ceramiką, często w postaci efektownej mozaiki szklanej. Ławeczki i podłoga mogą być również podgrzewane. Zamiast pieca w łaźni parowej używa się generatora pary z dyszami.

Temperatura w łaźni parowej kształtuje się w granicach 45 -60 °C, wilgotność zaś dochodzi do 100%.  Ze względu na niższą temperaturę w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, bo do 25 minut i korzystać z niej dowolnie, nawet codziennie. Łaźnia parowa ma mniej przeciwwskazań zdrowotnych od sauny suchej.

Kąpiel parowa wspaniale relaksuje,  poprawia krążenie, wzmacnia pracę mięśnia sercowego.  Gorąca para jest szczególnie dobra na choroby dróg oddechowych i dolegliwości reumatycznych. Łaźnia parowa dobrze wpływa również na skórę, poprawę jej elastyczności czyli odwieczną walkę z efektem cellulitisu. Domowa sauna parowawydaje się być doskonałym rozwiązaniem w wielu domach jednorodzinnych, ale nie tylko tam.

PODSTAWOWE ZASADY KORZYSTANIA Z SAUNY:

  • nie należy iść do sauny ze zbyt pełnym żołądkiem lub po alkoholu
  • przed wejściem należy zmyć makijaż, wziąć prysznic i dokładnie się osuszyć
  • nigdy nie należy wchodzić do sauny z mokrymi włosami (mogą ulec zniszczeniu)
  • należy przed wejściem do sauny ogrzać stopy, co gwarantuje lepszy efekt sauny
  • pobyt powinien trwać od 8-15 min
  • po wyjściu z sauny należy wziąć zimny prysznic, zaczynając natrysk od części najbardziej oddalonych od serca
  • po wytarciu należy na chwilę położyć się aby wypocząć
  • po trzecim wyjściu z sauny należy natrzeć ciało olejkiem aby wyrównać utratę tłuszczu i wilgoci

Istnieje kilka rodzajów saun w zależności od materiałów z jakich są wykonane oraz panujących wewnątrz warunków klimatycznych. Kabinę sauny można urozmaicić również terapią świetlną, muzykoterapią, ziołoterapią lub poprzez wykonanie elementu sauny w postaci podświetlonych bloków solnych, co poprawia oddychanie w kabinie i daje ciekawy efekt wizualny. Należy zauważyć, że warunki w saunach nie dla każdego są sprzyjające i należy dobrać dla siebie właściwy rodzaj sauny pod kątem kondycji fizycznej, stanu zdrowia i wytrzymałości.

Przebywanie w saunie jest znanym od wieków tradycyjnym sposobem na relaks, polepszenie samopoczucia, poprawę stanu skóry i ogólnego stanu zdrowia a także podniesienie odporności organizmu. M.in z tego powodu w ostatnich latach sauna parowa w domu, nie jest już tak wielkim zaskoczeniem, szczególnie przy korzystnych cenach poszczególnych rozwiązań. Za sprawą wyższych temperatur następuje w organizmie pobudzenie ukrwienia skóry i lepszego funkcjonowania całego układu krwionośnego. Dzięki temu toksyny są w procesie pocenia wydalane z organizmu człowieka. Proces wymywania toksyn należy wspomagać poprzez uzupełnianie płynów w trakcie korzystania z kąpieli w saunie.

Sauny mogą mieć różne wymiary i kształty w zależności od wielkości pomieszczenia w którym będzie umieszczona kabina oraz potrzeb użytkowników. Sauny parowe w domu są niewątpliwie łatwym i stosunkowo tanim sposobem na relaks i zachowanie dobrego zdrowia w domowym zaciszu. Saunę można również zamontować w ogrodzie w postaci tzw. ruskiej bani.

Firma Starpool zajmuje się montażem saun głównie w obiektach prywatnych jako kabiny gotowe i produkowane na wymiar ale również w obiektach użyteczności publicznej jak hotele i obiekty SPA. Proponujemy atrakcyjne ceny. 

Oferta saun
Zapytaj o ofertę

Jesteś zaintersowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu z Naszymi specjalistami.

Napisz do Nas:
info@starpool-unipool.pl